Ogłaszamy program Piano Day Poznań!

Ogłaszamy program Piano Day Poznań!

Federico Albanese i Michał Kmieciak wystąpią podczas kulminacyjnego, wieczornego koncertu Piano Day. Wcześniej w panelu dyskusyjnym wezmą udział poznańscy pianiści z różnych bajek: znakomity muzyk jazzowy Krzysztof Dys, inicjator Piano Day Michał Kmieciak i finalista Konkursu Chopinowskiego - Jacek Kortus. Piano Day w Poznaniu to także przygotowane przez Estradę Poznańską warsztaty dla dzieci, które rozpoczną się w samo południe i wieńczące pełen emocji dzień spotkanie pod hasłem Piano Night. Sprawdź pełen program Piano Day Poznań 2018.
Facebook Twitter Google+ Pinterest

Artyści

Michał Kmieciak

Michał Kmieciak

Artysta jest jednym z pierwszych polskich reprezentantów nurtu contemporary classical. Specjalizuje się w melancholijnej, pełnej emocji muzyce okraszonej zdumiewającymi harmoniami. Jego debiutancki solowy album „Love Lost” ukazał się w 2016 roku, a wydanie tej płyty zaowocowało występami na najważniejszych festiwalach showcase’owych – Spring Break w Poznaniu i Seazone w Sopocie. Ze swoją sekcją smyczkową występował też na festiwalach filmowych oraz w klubach i instytucjach kultury w całej Polsce. Zanim poświęcił się bez reszty brzmieniom fortepianu, flirtował z indie-popem jako lider zespołu Hello Mark. Z okazji Piano Day wykona premierowy, solowy materiał.

Wojtek Szczepanik

Wojtek Szczepanik

Pasję kompozytorską łączy ze studiami architektonicznymi. Zrozumienie dla przestrzeni i dźwięku jest dobrze słyszalne w jego utworach. Do muzyki podchodzi z intuicyjną refleksją, rzadko spotykaną u tak młodych artystów. Jego ostatni album „Instinct” nagrany został w drewnianym kościele, wydany został przez szwedzką wytwórnię 1631 Recordings. Wydanie płyty zwieńczone zostało długą serią koncertów i występem na Open’er Festival 2018. Choć nie stroni od syntezatorów i elektroniki, skupia się dziś na intymnym brzmieniu fortepianu. W przeszłości instrumenty elektroniczne pełniły w jego twórczości znacznie ważniejszą rolę –pochodzący z Tczewa muzyk wiele weekendów spędził w najlepszych berlińskich klubach techno.

Wojtek Szczepanik

Ivan Muela

Mieszkający w Londynie młody multiinstrumentalista i kompozytor. Jego muzyka opiera się na ciepłych brzmieniach fortepianu, smyków i abstrakcyjnych, odrealnionych dźwiękach układających się w fascynujące tekstury. W 2015 artysta opublikował album „59:54” nagrany w ciągu godziny. Kilka miesięcy później amerykańska wytwórnia Fluttery Records wydała jego najbardziej ambitną prasę: „Unsound”. Ivan Muela w dorobku ma także EPkę „Glow” z ambientowymi dźwiękami pochodzącymi z fortepianu.

Wojtek Szczepanik

M. Szczwany

Poznańska pianistka rockowa wykonująca również jazz, blues, muzykę rozrywkową i klasyczną. Znana zarówno z występów solowych, jak i z działalności zespołowej (M. Szczwany Trio, Sharp Eleven) oraz sesyjnej. W 2019 roku nagrała solowa płytę Västerås" inspirowaną twórczością Esbjörn Svensson Trio, Animals as Leaders i Hiromi Uehara. Pracuje również jako ceniony aranżer i kompozytor, akompaniator solistów oraz lider muzyczny zespołów.

Wojtek Szczepanik

Szymon Siwierski

Pianista, klarnecista i kompozytor. Mimo młodego wieku współpracował już z wieloma świetnymi artystami. Obecnie komponuje muzykę do filmów i spektakli teatralnych. Występuje w czterech projektach: Swiernalis, MIST, AImo i Nova Energia. Na początku roku związał się z wytwórnią Broda Records, nakładem której wkrótce światło dziennie ujrzy jego debiutancki solowy album. Jak sam określa swoją muzykę, jest ona połączeniem przestrzeni i ciszy. Można w niej dostrzec elementy ambientu, jazzu i muzyki klasycznej.

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania

Logo II Logo II Logo II Logo I Logo II Logo III Logo IV